Květen 2009

STÁTNÍ MATURITA v médiích

29. května 2009 v 17:54 MÉDIA
MÉDIA

Vstup do života dospělých lidí. Trauma a noční můra. Fraška. Nutná - byť nikoli dostačující - podmínka pro přechod na vysokou školu. Jedním slovem: maturita. Letošek je však zvláštní tím, že se nejspíše naposledy maturuje podle "starého" systému. Příští rok by po dvanáctiletém zkoumání a váhání měly začít státní maturity, o kterých se v minulosti tolik diskutovalo.
(citace z článku na iDnes.cz)


Nejdříve pochybnosti a audit. Nyní spokojenost a vládní priorita. Ministryně Kopicová před výborem PSČR.


Kritici maturit se bojí, že otázky budou vyzrazeny na internetu. Článek o naší skupině a našem boji přinesl znovu server iDnes.cz

KOPICOVÁ JE S PŘÍPRAVOU MATURIT SPOKOJENÁ

29. května 2009 v 14:45 HYDE PARK
HYDE PARK


INFORMACE Z WEBOVÝCH STRÁNEK MŠMT:

Pro všechny rizikové situace, které by mohly nastat, máme připravena náhradní řešení," říká ministryně. Podle jejího názoru probíhají přípravy státní maturity dobře a ve všech klíčových oblastech se postupuje podle stanoveného časového plánu. Potvrdila to i detailní zpráva, kterou Kopicová předložila poslancům.

"Školení školního managementu středních škol a konzultační semináře pro učitele jazyků probíhají od 15. května, harmonogram výběrových řízení máme podrobně stanoven, logistické zajištění je navrženo s maximálními ohledy na proveditelnost a bezpečnost. Také jsem nechala zpracovat mapu rizik - všechna budou průběžně monitorována," vypočítává ministryně.

Klíčová bude především maturitní generálka na podzim tohoto roku. Ministryně Kopicová v této souvislosti upozornila, že vyšla vstříc požadavkům škol a místo generálky rozdělené na dvě části (říjen měl být věnován didaktickým testům a leden příštího roku písemným pracím), nyní se vše odehraje v jediném termínu. Testování tak bude mnohem věrohodnější ."Z hlediska škol jde o administrativně a logisticky daleko jednodušší variantu. Žáci navíc získají možnost vyzkoušet si v praxi přesnou simulaci celé maturity. Je to pro ně výhodnější, než kdyby dvě části generálky od sebe dělilo několik měsíců," vysvětluje Kopicová.

Generálka poslouží i Centru pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV, dříve CERMAT), které maturitu připravuje, k odhalení a odstranění o případné drobné nedostatky.
"Nová maturita bude explicitně obsažena ve vládním prohlášení. Pokračování v přípravách zkoušky tak, aby se mohla uskutečnit v příštím roce, je jednou z vládních priorit," uzavírá ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová.


Více jak 50 tisíc lidí ve skupině NECHCEME STÁTNÍ MATURITU! na sociální síti Facebook.com a více jak 11 tisíc studentů podepsaných pod peticí má jiný názor.


Náš cíl

24. května 2009 v 10:06 NÁŠ CÍL
Naším cílem je odložení státních maturit nebo jejich úplné zrušení.

Tisková konference exministra Lišky ke státním maturitám

21. května 2009 v 17:49 HYDE PARK
HYDE PARK

Uvnitř tohoto článku najdete video s tiskovou konferencí exministra Lišky. Liška ve videu obhajuje současnou státní maturitu. Video je staré několik měsíců a ukazuje, že už tehdy Liška něměl informace nebo jednoduše lhal.


PETICE ZA ODKLAD STÁTNÍCH MATURIT

21. května 2009 v 17:22 ZAPOJ SE I TY
ZAPOJ SE I TY

Chceš se podepsat a nemáš na co? Není nic jednoduššího, než si petici stáhnout z internetu. Stáhni, vytiskni a pošli na jednu z adres nebo předej svému kamarádovi, který petiční arch přiloží k petičnímu archu ve škole. Potřebujeme každý hlas. Řekni svým rodičům, sourozencům, prarodičům či kamarádům. Potřebujeme nejenom tebe, ale i je. Dohromady můžeme změnit rozhodnutí ministryně Kopicové.

Přes 800 e-mailů rozesláno

11. května 2009 v 22:43 ZAPOJ SE I TY
Momentálně se rozeslalo přes 800 e-mailů do Vašich škol.

Pokud budete chtít petici podepsat, zeptejte se u Vašeho ředitele(nebo ve Vaší sborovně), zda email dostal/i. Pokud ano: můžete podepsat.
Pokud e-mail neobdržel/i: není problém, když nám napíšete e-mail na adresu nechcemestatnimaturitu@seznam.cz ,pošleme vám petici dodatečně.

Děkujeme za pozornost a věříme ve Vaši spolupráci

Co o nás píší média

11. května 2009 v 17:00 MÉDIA
Dobrý den, dnes bych Vám chtěl srhnout, co všechno o nás již napsali média.

tyden.czmediafax.czidnes.cz


tn.cz


ceskaskola.cz


emag.cz


newstin.cz


1-zpravy.cz


zpravydne.cz


Mimo jiné včera odvysílala TV Prima ve svém zpravodajství následující: (o naší skupině se hovoří kolem času 10:00)


Dnes se chystá reportáž na TV Nova. Nezapomeňte se dívat.

Pokud jste zaregistrovali článek o naší skupině ještě v jiných článcích, není nic jednoduššího než odkaz na něj přidat do kometářů.

A poslední poznámka. Ač některá média již píší, že jsme již petici rozeslali, není tomu tak. Rozesílat by se měla začít v průběhu pondělního odpoledne. E-mail s peticí dostane asi tisíckovka ředitelství či sekretariátů českých SŠ.

Nechceme státní maturitu! .. už to vědí i česká média

9. května 2009 v 17:50 MÉDIA
Dnes těsně po poledni se na serveru idnes.cz objevil nový článek o státních maturitách. V něm se můžete dočíst o tom, jak se naše skupina na Facebooku roste a roste.

Na Idnes.cz se dále věnují tomu, že petice, která je již sepsána, by se během začátku příštího týdne měla dostat do e-mailových schránek téměř všech ředitelů středních škol. Odtud by se pak měla rozšířit k široké veřejnosti.

Podobná zpráva objevila údajně také v živém vysílání zpráv na rádiu Impuls a následně na jejich internetových stránkách. Zde pouze zopakovali to, co psali na idnes.cz.

Zatím poslední článek o kterém víme, vyšel na serveru novinky.cz. Kde se do této doby drží, jako druhá hlavní zpráva. V tomto článku se píšou stejné věci jako v předchozích článcích.

Odkazy na všechny články:
FOTKOU PROTI STÁTNÍ MATURITĚ

8. května 2009 v 22:18 ZAPOJ SE I TY
ZAPOJ SE I TY

Více jak čtyři a půl tisíce lidí na Facebooku ve skupině proti státním maturitám. To je ta nejaktuálnější zpráva, která souvisí s našim počínáním.

Seskupení studentů proti státním maturitám vyzývá také všechny studenty k posílání emailových kontaktů na své ředitele. Na emailové adresy bude zaslána petice, která bude k dispozici všem studentům. Kontakty posílejte na: nechcemestatnimaturity@seznam.cz

A posílejte taky své fotografie. Na fotkách vyjádřete svůj názor na státní maturitu. Vemte papír, napiště svůj názor a vyfoťte se. Fotky budou zveřejněny na facebooku a také zde ve fotogalerii. Posílejte fotky vás i vaší tváře. Vše znovu na email: nechcemestatnimaturity@seznam.cz


internetový server TÝDEN.CZ píše o nás a naší skupině na Facebooku

7. května 2009 v 15:37 MÉDIA
MÉDIA
Naše síla roste. V tuto chvíli se číslo podporovatelů skupiny na Facebooku blíží téměř 3 tisícům. Od mnoha členů skupiny dostáváme mnoho emailů a vzkazů, které jsou plné naděje a podpory. Opravdu mockrát děkujeme za důvěru a věřte, že náš boj bude úspěšný.

Děkujeme také internetovému portálu Tyden.cz (časopis Týden) za zveřejnění článku o naší skupině a možnost vyjádřit naše názory. Jsme velmi potěšeni vřelým přístupem redaktorů serveru.

odkaz na článek : STÁTNÍ MATURITY

E-mail

6. května 2009 v 22:26 KONTAKT
Pokud máš nějaké nápady, není nic jednoduššího než se o ně s námi podělit. Náš e-mail je nechcemestatnimaturitu@seznam.cz

Předem děkujeme za vaše nápady a připomínky.

Facebook

6. května 2009 v 22:24 KONTAKT
Připoj se tady k již více než dvěma tisícům lidí, kteří nechtějí státní maturitu a řekni svůj názor.

Co můžeš udělat?

6. května 2009 v 22:14 ZAPOJ SE I TY
Pokud se ti stejně jako nám nelíbí, co nyní připravuje Ministerstvo školství a tělovýchovy, není nic jednoduššího, než se k nám přidat.

Že nevíš co dělat? Prozatím postačí, když téma státních maturit například předhodíte v třídní diskusi či se začnete u ostatních spolužáků vyptávat, zda by byli případně ochotni podepsat již připravovanou petici.

Později, pokud se bude zdát šance na odložení znovu o něco reálnější, budou jistě zapotřebí další věci. Jestliže už nyní máte nápady, co by se případně dalo podniknout už nyní, neváhejte nám napsat na mail: nechcemestatnimaturity@seznam.cz , za každou připomínku jsme rádi.

Pokud chceme uspět musíme o sobě dát vědět. Musíme se dostat do podvědomí ostatních.

Skupinu NECHCEME STÁTNÍ MATURITU na Facebooku podpořilo už více jak 2 tisíce lidí

6. května 2009 v 21:59 ZAPOJ SE I TY
ZAPOJ SE I TY

Děkujeme za neuvěřitelnou podporu. Naše síla roste a naše naděje jsou stále větší a větší. Více jak dva tisíce uživatelů sociální sítě Facebook se přidalo do skupiny NECHCEME STÁTNÍ MATURITU. To je ohromné číslo, které každou minutou roste a roste. Od mnoha z vás přišly také povzbudivé příspěvky, které nám dávají motivaci do další práce.

NĚKTERÉ REAKCE :

ALŽBĚTA ŠIMŠOVÁ : Díky, vážím si vaší snahy, taky se snažím jak můžu...

BARBARA KOZÁKOVÁ : :-) vypadá to jako malinký světýlko naděje - naděje na to, že odmaturuju! :-D

Společně to můžeme změnit a naše šance rostou, proto získávejte další a další členy do skupiny na Facebooku. Již brzy spustíme hlavní část boje proti státní maturitě. Více se dozvíte už brzy.

DŮVODY PROČ MATURITU NECHCEME

6. května 2009 v 21:32 DŮVODY

1) Všeobecné přesvědčení o nepřipravenosti státních maturit u pedagogické i běžné veřejnosti

Více jak dva tisíce lidí na Facebooku to řeklo jasně. Maturitu nechceme. Není připravená.

2) Nedostatečná informovanost o průběhu státní maturity v řadách studentů, učitelů i ředitelů škol.


Studenti dnes stále častěji slýchají rozdílné informace o jejich závěrečné zkoušce. Na mnoha školách se stalo, že své učitele museli žáci poučovat, jak budou maturity probíhat.

3) Nedostatečné proškolení pedagogické veřejnosti, které chybí základní informace o skládání závěrečné zkoušky.


Nevědí a nemají se to od koho dozvědět. Školení čeká pouze některé a to v létě, tedy přibližně necelých deset měsíců před státní zkouškou.


4) Všeobecné přesvědčení o nedostatečném zajištění průběhu a vyhodnocování zkoušek.

KDO ? JAK ? ZA JAK DLOUHO ? JAKÝM ZPŮSOBEM ? Nikdo neví.


5) Strach o zajištění regulérnosti zkoušky (zmanipulování výsledků, ztráta zkoušky či prosáknutí podoby testů na veřejnost ještě před zahájením zkoušek).

Chráněná auta pendlující po republice? Internet? Kdo zaručí při ohromném množství vyplněných testů, že vyhodnocování proběhne v pořádku. Kdo zaručí, že se někomu test neztratí?

6) Nedostatečná vybavenost škol na pořádání státních maturit.

Poslech v anglickém či německém jazyce z kazeťáku, který šumí a zrní? V plné třídě lidí? Ano i to je státní maturita.


7) Změna pravidel závěrečné zkoušky v průběhu studia studentů na středních školách.


Studenti víceletých gymnázií rozhodně o státních maturitách v době svého nástupu nevěděli. A máme i my jistotu jak zkoušky budou probíhat?

8) Chybějící studijní materiály potřebné ke skládání závěrečné zkoušky.


Dostali jste už seznam povinné četby? Přečteme snad několik tisíc stránek za necelých deset měsíců?

Bývalý šéf projektu státních maturit: jednotná zkouška je v troskách !

5. května 2009 v 17:45 MÉDIA
MÉDIA

Máme naději a reálnou šanci uspět. Podle informací většiny internetových zpravodajských serverů je celý záměr v troskách. Podle bývalého šéfa CERMATU Pavla Zeleného je projekt nepřipravený a může způsobit velkou tragédii.

Zeleného, člověka blízkého ODS, ministr školství Ondřej Liška (SZ) v lednu odvolal z postu šéfa organizace Cermat, jež zkoušky připravuje, a nahradil jej Martinem Machem rovněž ze SZ.

Zelený teď v rozhovoru pro portál Česká škola varuje: "Buď někdo najde odvahu říci pravdu, tedy nestihli jsme to a maturity je třeba znovu odložit, nebo příštího dubna nastane tragédie. V rukou zákonodárců pak ještě leží třetí varianta řešení - reformu maturit zcela odpískat."

Podle Zeleného nelze ztrátu za žádných okolností dohnat a právě probíhající generálku přirovnal k opíjení veřejnosti rohlíkem. "Nelze 'generálkovat' systémy, jež nejsou k dispozici. Jestli něco v říjnu bude, tak možná ukončená výběrová řízení a s trochou štěstí čerstvě uzavřené smlouvy s dodavateli," zdůraznil
MÉDIA O POCHODU V ROCE 2007

5. května 2009 v 15:45 MÉDIA


TV NOVA O POCHODU :TV PRIMA O POCHODU :
ČT O POCHODU :


POCHOD STUDENTŮ V ROCE 2007

5. května 2009 v 15:36 VIDEOGALERIE
Oni to dokázali ! V roce 2007 dav asi deseti tisíc studentů vtrhl do Prahy a zcela jasně se zasloužil o odklad státních maturit na rok 2010. Dnes musíme konat my, dost bylo nejasností a nepřipravenosti.zdroj všech videií : youtube.com