KOPICOVÁ JE S PŘÍPRAVOU MATURIT SPOKOJENÁ

29. května 2009 v 14:45 |  HYDE PARK
HYDE PARK


INFORMACE Z WEBOVÝCH STRÁNEK MŠMT:

Pro všechny rizikové situace, které by mohly nastat, máme připravena náhradní řešení," říká ministryně. Podle jejího názoru probíhají přípravy státní maturity dobře a ve všech klíčových oblastech se postupuje podle stanoveného časového plánu. Potvrdila to i detailní zpráva, kterou Kopicová předložila poslancům.

"Školení školního managementu středních škol a konzultační semináře pro učitele jazyků probíhají od 15. května, harmonogram výběrových řízení máme podrobně stanoven, logistické zajištění je navrženo s maximálními ohledy na proveditelnost a bezpečnost. Také jsem nechala zpracovat mapu rizik - všechna budou průběžně monitorována," vypočítává ministryně.

Klíčová bude především maturitní generálka na podzim tohoto roku. Ministryně Kopicová v této souvislosti upozornila, že vyšla vstříc požadavkům škol a místo generálky rozdělené na dvě části (říjen měl být věnován didaktickým testům a leden příštího roku písemným pracím), nyní se vše odehraje v jediném termínu. Testování tak bude mnohem věrohodnější ."Z hlediska škol jde o administrativně a logisticky daleko jednodušší variantu. Žáci navíc získají možnost vyzkoušet si v praxi přesnou simulaci celé maturity. Je to pro ně výhodnější, než kdyby dvě části generálky od sebe dělilo několik měsíců," vysvětluje Kopicová.

Generálka poslouží i Centru pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV, dříve CERMAT), které maturitu připravuje, k odhalení a odstranění o případné drobné nedostatky.
"Nová maturita bude explicitně obsažena ve vládním prohlášení. Pokračování v přípravách zkoušky tak, aby se mohla uskutečnit v příštím roce, je jednou z vládních priorit," uzavírá ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová.


Více jak 50 tisíc lidí ve skupině NECHCEME STÁTNÍ MATURITU! na sociální síti Facebook.com a více jak 11 tisíc studentů podepsaných pod peticí má jiný názor.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Václav Václav | 20. června 2009 v 15:46 | Reagovat

Vyzývám všechny studenty k bojkotu maturitní generálky. Získejte pro něj i své učitele. Ať nejezdí na "nepovinně povinná" školení. Postup asertivní rezistence není účinný.  

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama