Nechceme státní maturitu! .. už to vědí i česká média

9. května 2009 v 17:50 |  MÉDIA
Dnes těsně po poledni se na serveru idnes.cz objevil nový článek o státních maturitách. V něm se můžete dočíst o tom, jak se naše skupina na Facebooku roste a roste.

Na Idnes.cz se dále věnují tomu, že petice, která je již sepsána, by se během začátku příštího týdne měla dostat do e-mailových schránek téměř všech ředitelů středních škol. Odtud by se pak měla rozšířit k široké veřejnosti.

Podobná zpráva objevila údajně také v živém vysílání zpráv na rádiu Impuls a následně na jejich internetových stránkách. Zde pouze zopakovali to, co psali na idnes.cz.

Zatím poslední článek o kterém víme, vyšel na serveru novinky.cz. Kde se do této doby drží, jako druhá hlavní zpráva. V tomto článku se píšou stejné věci jako v předchozích článcích.

Odkazy na všechny články: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukas Lukas | 9. května 2009 v 18:59 | Reagovat

Jsem na elektrotechnicke prumyslovce a pripada mi ponekud trapne,ze mam mit statni maturitu,protoze podle meho nemuzete srovnat nekoho kdo je na elektro a nekoho kdo je na jazykovem gymnazium...jak muze mit stejnou maturitu jako ja? nebo nekdo jiny...a potom co udelaji s temi co maturuji na nejake hudebni skole... :D ...cele me to pripada jako vysmech.....hlavne ze vsichni poslanci a pan ktery tohle vymyslel maturoval normal... :)...doufam,ze stim neco udelaji a bude maturita takova jako byla...NECHEM STATNI MATURITU!!!!

2 KeTYnKa KeTYnKa | Web | 9. května 2009 v 20:56 | Reagovat

PLNĚ PODPORUJU. Mám o vás článek na blogu, přidala jsem se na facebook a rozeslala pozvánky ;) Taky jsem poslala mailovku do školy. FANDÍM!!!

3 Jan Jan | E-mail | 10. května 2009 v 14:08 | Reagovat

Skvělý!! Už nás je přes 9000 lidí

4 Klarka Klarka | 10. května 2009 v 16:56 | Reagovat

Studuju konzervator a mam mit stejnou maturitu jakojazykový gympl?? Neni to trosku ujete???

5 sh sh | 10. května 2009 v 17:47 | Reagovat

[1]:[4]: Ach jo. Sice nejsem zvláštní zastánce státní maturity, ale přesně o tohle jde: státní maturita poskytuje srovnání schopností. Není naopak trošku ujeté, že jednička z angličtiny na závěrečné zkoušce, jejíž formát je stejný po celé republice, znamená něco úplně jiného na dvou různých školách? Mně to jako gymplákovi vadit nemusí, ale lidem z konzervatoří a průmyslovek, kteří se chtějí dále vzdělávat a zlepšit svoje možnosti, by to vadit mělo -- protože dokonce i kdyby studovali navíc angličtinu, aby se lépe kvalifikovali, tak se to na jejich výstupu nijak nepromítne, protože sice budou mít jedničku, ale "z blbé školy".

Britské GCSE jsou poměrně přesným ekvivalentem. Státní maturita je první krok správným směrem k britskému standardu veřejného školství... a zvláštní je, že i když pan Vich mluví hlavně o "nepřipravenosti" maturit, většina podporujících se prostě je děsí, že bychom se britskému standardu přiblížili.

Jestli kdy někdo vyžadoval důkaz toho, že vox populi by neměl být vox dei, tohle je přesně on.

6 chodec chodec | 10. května 2009 v 21:47 | Reagovat

...a proč nevyužít srovnávání národními testy, které dělá SCIO?
SCIO to umí, stát to nezvládne dobře nikdy.

7 Anezka B. Anezka B. | 11. května 2009 v 15:24 | Reagovat

Ahoj,

před rokem jsem maturovala a ve třeťáku rok předtím sem nevěděla jestli budu či ne dělat státní maturitu, je to uplně stejná situace jako sme měli my,

jen by mě zajímalo, o kolik to pokročilo v přípravě, zdá se, že vůbec a zamrzlo to na 0.

V zákoně snad musí být napsáno, kdo to má na starosti - ten zřejmě za to dostane peníze, musí tam být do kdy to má připravit, .....

prý ty co maj ty státní maturity na starosti to zadávají normálním učitelům, který za to dostanou pěknou almužnu

nevím, ale rok předtím nevědět jak budu maturovat, navíc ještě povinná četba atd.
no nezávidím VÁM

tak ať vám ji zruší, držím palce!!!!!!!!!!!!

8 com.arrek com.arrek | 13. května 2009 v 21:00 | Reagovat

To sh: Pokut chtějí plošně zkoušet... neměli by i plošně vyučovat? Právě v tomhle mi to přijde velice nespravedlivé... :) Nehledě na to, že v roce 2006 byla možnost jen jedné přihlášky na stř. školu... k dnešnímu dni jsou to přihlášky tři. Prostě je toho trochu moc na jeden ročník. ;) ne? Pravděpodobně nás jen nemají v oblibě =oP

9 Václav Václav | 27. května 2009 v 10:38 | Reagovat

Ano, Paní ministrině již státní maturitu odsouhlasila a to již bez auditu, který před tím avízovala. Nicméně je určitě nutné předat podpisové archy aspoň těm poslancům, co nás podporují a vyvolat potřebné jednání Poslanecké sněmovny. Protesty jsou namístě. Státní maturitu nepodporuji, protože v podstatě zavádádí dvoustupňové středoškolské školství, čímž institut maturity znehodnocuje. Ostatně to říkají sami a ještě to nazývají kladem... Mám to za nespravedlivé. I když se zdá, že vše kolem státních maturit je rozhodnuto, skutečná síla politiků vyvěrá ze síly voličstva...
Využijme toho a tak i stejně letošních voleb. Získejme rodiče, sousedy, poslance na svou stranu. Velikášská ega a gesta politiků a úředníků nebudou přeci řídit a určovat podobu toho, čím má maturita být. Tedy pravdivým vysvědčením o určité znalostní i životní zralosti.
Splňuje toto státní maturita? Její ambice jsou jiné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama