Ministryně Kopicová se sešla s odpůrci i stoupenci státní maturity z řad studentů

20. června 2009 v 23:26

MÉDIA

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová se dnes sešla s delegací protestujících žáků středních škol. Sdělili jí své výhrady proti plánované státní maturitě, která má začít už příští rok. Schůzce byli přítomni i zástupci těch žáků, kteří si maturitní odklad nepřejí.

"V průběhu našeho setkání se rozproudila velmi zajímavá diskuse. Studenti jsou schopni argumentovat skutečně na úrovni, což na mě udělalo velký dojem," sdělila po setkání Miroslava Kopicová.
"Já jsem delegaci upozornila, že dvouletý odklad by byl pro myšlenku státní maturity devastující. Navíc většina studentů deklaruje, že není proti samotné myšlence státní maturity jako takové. Klíčovým momentem pro jakékoliv úvahy o odkladu bude maturitní generálka a její výsledky. Ta jediná může poskytnout informace o připravenosti či nepřipravenosti státních maturit," zdůraznila ministryně Kopicová.

Hlavním problémem pro studenty se ukázala být nedostatečná informovanost. Aby se dále eliminovaly překážky při přenosu informací mezi MŠMT a studenty, nabídla ministryně Kopicová zástupcům studentů zaslání vstupního balíčku aktuálních informací a pravidelná setkání, na kterých se budou obě strany vzájemně informovat o stavu příprav státní maturity. Studenti přislíbili, že tyto informace mezi sebou budou dále šířit.

(zpráva převzata z oficiálních stránek MŠMT)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama