Červenec 2009

Nový šéf Cermatu Pavel Zelený = velký kritik příprav maturit

30. července 2009 v 19:32 MÉDIA
DNEŠNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA MŠMT:

"S ohledem na současnou situaci, kdy koncem srpna budou poslanci rozhodovat o dalších termínech a osudu maturitní zkoušky, bude zapotřebí rychlého rozhodování a určitého krizového řízení a v osobě Pavla Zeleného mám jistotu profesionálního souznění. Většinu potíží, které provázejí přípravu státní maturity, vidíme podobně a shodujeme se i v názoru na jejich řešení," dodala ministryně Kopicová.

"Vzhledem k tomu, že ředitel Zelený se již od roku 2006 aktivně podílel na přípravě státní maturity a byl hlavním tvůrcem logistického modelu, neměla by v žádném případě ohrozit tato změna přípravu státní maturity, ba naopak kontinuita nastartovaného procesu bude zachována,"
řekla ministryně Kopicová.

(citováno z MSMT.CZ)

KVĚTEN 2009:

PAVEL ZELENÝ KRITIZUJE PŘÍPRAVU STÁTNÍCH MATURIT

Zelený tehdy v rozhovoru pro portál Česká škola varoval: "Buď někdo najde odvahu říci pravdu, tedy nestihli jsme to a maturity je třeba znovu odložit, nebo příštího dubna nastane tragédie. V rukou zákonodárců pak ještě leží třetí varianta řešení - reformu maturit zcela odpískat."

Pani ministryně Kopicová uznala nepřipravenost státních maturit nebo jde o něco jiného?

Ministryně Kopicová odvolala šéfa Cermatu a státních maturit M.Macha, nahradí ho kritik projektu Zelený

30. července 2009 v 18:45 MÉDIA
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová dnes odvolala šéfa CERMATu a státních maturit M.Macha. Martin Mach zůstane i nadále na MŠMT a je pověřen řízením významného projektu v oblasti dalšího vzdělávání pedagogů.

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová jmenovala ředitelem CZVV Pavla Zeleného, který tuto funkci zastával od roku 2007 až do ledna letošního roku. "Prioritním úkolem nově jmenovaného ředitele bude minimalizovat stávající rizikové faktory a bude-li to možné, navrhnout taková opatření, která umožní úspěšné konání MAG 09 a následný průběh maturitní zkoušky," zdůraznila ministryně Kopicová. "S ohledem na současnou situaci, kdy koncem srpna budou poslanci rozhodovat o dalších termínech a osudu maturitní zkoušky, bude zapotřebí rychlého rozhodování a určitého krizového řízení a v osobě Pavla Zeleného mám jistotu profesionálního souznění. Většinu potíží, které provázejí přípravu státní maturity, vidíme podobně a shodujeme se i v názoru na jejich řešení," dodala ministryně Kopicová.

"Vzhledem k tomu, že ředitel Zelený se již od roku 2006 aktivně podílel na přípravě státní maturity a byl hlavním tvůrcem logistického modelu, neměla by v žádném případě ohrozit tato změna přípravu státní maturity, ba naopak kontinuita nastartovaného procesu bude zachována," řekla ministryně Kopicová.

(PŘEVZATO Z ČESKÁŠKOLA.CZ a také z MSMT.CZ)

Studenti se sešli s ministryní Kopicovou

24. července 2009 v 16:05 MÉDIA
TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ ZÁSTUPCŮ NECHCEME STÁTNÍ MATURITU! K ÚTERNÍ SCHŮZCE NA MŠMT:

Zástupci a autoři skupiny Nechceme státní maturitu! se během včerejšího dne opět setkali s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Miroslavou Kopicovou a jejím odborným týmem. Schůzce byli přítomni i zástupci facebookové skupiny Chceme státní maturitu.

Studenti seznámili paní ministryni s pochybnostmi, jež u nich nadále přetrvávají. Během úvodních minut se řešily některé nedostatky v informačním balíčku pro studenty, který MŠMT vypracovalo po společné dohodě, jež byla výsledkem první schůzky studentů s MŠMT.

V další části jednání studenti tlumočili otázky členů skupiny Nechceme státní maturitu!, které jim byly v minulých týdnech zaslány do diskusního fóra na Facebooku. Nejčastěji zaznívaly dotazy ohledně hraničního skóre, podoby testů či generální zkoušky.

Přibližně v polovině jednání musela sál paní ministryně Kopicová opustit. Důvodem byla její schůzka s nespokojenými vědci a akademiky, kteří v Praze demonstrovali proti nedostatečnému financování české vědy a výzkumu. Po odchodu paní ministryně se do té doby korektní průběh jednání změnil. Dotazy studentů protestujících proti státní maturitě byly nezřídka ironizovány náměstky a některých konkrétnějších odpovědí se studenti nedočkali vůbec.

Přibližně po hodině bylo jednání ukončeno. Výsledkem bylo stanovení další schůzky. Ta by se měla uskutečnit až po generální zkoušce 10. listopadu.

Delegace protestujících žáků a učitelů odešla z MŠMT s velmi smíšenými pocity. Jednání nepřineslo žádné konkrétní výsledky. Studenti uznali, že MŠMT se po medializaci celého problému snaží špatný stav zlepšit, zda se však v tak krátké době, která do generální zkoušky a samotné maturity zbývá, podaří dovést další záležitosti přípravy SM do uspokojivého stádia, to zůstává nadále otázkou.

Zástupci a autoři skupiny NECHCEME STÁTNÍ MATURITU!