Ministryně Kopicová odvolala šéfa Cermatu a státních maturit M.Macha, nahradí ho kritik projektu Zelený

30. července 2009 v 18:45 |  MÉDIA
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová dnes odvolala šéfa CERMATu a státních maturit M.Macha. Martin Mach zůstane i nadále na MŠMT a je pověřen řízením významného projektu v oblasti dalšího vzdělávání pedagogů.

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová jmenovala ředitelem CZVV Pavla Zeleného, který tuto funkci zastával od roku 2007 až do ledna letošního roku. "Prioritním úkolem nově jmenovaného ředitele bude minimalizovat stávající rizikové faktory a bude-li to možné, navrhnout taková opatření, která umožní úspěšné konání MAG 09 a následný průběh maturitní zkoušky," zdůraznila ministryně Kopicová. "S ohledem na současnou situaci, kdy koncem srpna budou poslanci rozhodovat o dalších termínech a osudu maturitní zkoušky, bude zapotřebí rychlého rozhodování a určitého krizového řízení a v osobě Pavla Zeleného mám jistotu profesionálního souznění. Většinu potíží, které provázejí přípravu státní maturity, vidíme podobně a shodujeme se i v názoru na jejich řešení," dodala ministryně Kopicová.

"Vzhledem k tomu, že ředitel Zelený se již od roku 2006 aktivně podílel na přípravě státní maturity a byl hlavním tvůrcem logistického modelu, neměla by v žádném případě ohrozit tato změna přípravu státní maturity, ba naopak kontinuita nastartovaného procesu bude zachována," řekla ministryně Kopicová.

(PŘEVZATO Z ČESKÁŠKOLA.CZ a také z MSMT.CZ)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama