Další demonstrace proti státním maturitám?

31. srpna 2009 v 9:00 |  ZAPOJ SE I TY
ZAPOJ SE I TY

Den před začátkem nového školního roku zažívají nejen středoškoláci, nýbrž i ředitelé škol rozčarování z vývoje kolem odkladu státních maturit z jara 2010 na rok 2011. Vůdci 60 tisíc studentů a zároveň prvovoličů, kteří jsou na internetu členy facebookové skupiny Nechceme státní maturitu, už proto chystají další protesty.

Proběhly by v době vrcholící kampaně pro říjnové volby, které se konají 9. a 10. října. Žádný zákon protesty těsně před volbami nezakazuje. Tři dny před nimi se jen nesmí zveřejňovat průzkumy preferencí.

Politici prý studenty podvedli, a vzrušeně proto také diskutují, koho volit. Proti maturitě nevylučují přitom ani právní kroky, bude-li spuštěna a nevydaří se. Podle organizátorů by demonstrace byla tentokrát bez politiků a sponzorů.

Na straně studentů je, jak se zdá, i prezident Václav Klaus. Právu řekl: "Opakovaně říkám při všech návštěvách škol po celé republice, že považuji státní maturity za zbytečnost, svévoli jistých ministerských úředníků a jsem velmi pro, aby nebyly."

převzato z článku na serveru: novinky.cz i z dnešního vydání Práva

Více v následujících článcích:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 janc janc | Web | 26. října 2009 v 13:57 | Reagovat

myslite ze bude statni maturita v roce 2011?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama