MF DNES a RADIOŽURNÁL se dnes věnují státním maturitám

13. srpna 2009 v 13:49 |  MÉDIA
MÉDIA

Česká média se dnes znovu věnují státním maturitám. Český rozhlas i MF DNES dnes informují o snaze poslanců svolat mimořádnou schůzi PSČR a odložit státní maturitu o dva roky.

Sociální demokraté společně s ODS chystají zvednout ruku pro odklad státních maturit. O nich by se mělo hlasovat na mimořádném zasedání Poslanecké sněmovny koncem srpna. Stav příprav maturit je údajně horší, než se čekalo.

Poslanec za ODS Walter Bartoš doufá, že návrh odkladu státních maturit bude přijat ve zrychleném režimu. To znamená hned v prvním čtení.

"Po dohodě s předsedou poslaneckého klubu Petrem Tluchořem předpokládáme, že na konci srpna by ODS iniciovala svolání mimořádné schůze poslanecké sněmovny. Na tuto schůzi bychom chtěli zařadit zákon, který se týká odložení státních maturit," řekl Bartoš s tím, že maturity by měly být odloženy o dva roky.

Na pravděpodobná rizika státních maturit upozorňuje i ředitel Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání Pavel Zelený, který má přípravu maturit pod státní taktovkou.

"V současné době analyzujeme situaci, která je. Ministryni předložíme řešení pro rok 2010 i pro rok 2011 tak, aby byla vyloučena rizika, která tady pravděpodobně jsou," sdělil Zelený.

Liška: svolání schůze je populismus
Jestli tady někdo házel klacky pod nohy státním maturitám, tak to byl právě poslanecký klub ODS pod vedením pana Bartoše. A také neschopnost některých úředníků jako byl pan ředitel Zelený," prohlásil Liška.

MF DNES se SM věnuje v dnešním vydání:

(článek převzat ze stránek rozhlasu a MF DNES, v případě problémů s a.p. se ozvětě na email)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Zdeněk | 13. srpna 2009 v 17:38 | Reagovat

Pan Bartoš a jeho originální nápady, např. 3 přihlášky ke studiu. Není co dodat. Ten ať do ničeho raději nevrtá.

2 Václav Václav | 13. srpna 2009 v 18:03 | Reagovat

Nikdo není dokonalý, že? Snaha o nápravu věcí, byť s politickým humbukem je nutným folklórem, který musíme unést. Odložení státních maturit je krok správným směrem.

3 Lenka Lenka | 14. srpna 2009 v 9:03 | Reagovat

Odložení státních maturit je v této chvíli nejlépší řešení. Pracuji jako pedagožka vzdělávající dospělé. V červnu mě (nás) pověřili, abychom školili pedagogy stedních škol. Řeknu vám jediné, po již zmíněném školení byla vždy diskuze, aby i pegagogové měli prostor se vyjádřit. Téměř všichni kroutili hlavou, jak nesmyslně jsou připraveny zkoušky z jazyků. Myslím tím organizačně. Odškolila jsem již mnoho lidí, ale na školení o státních maturitách jsem ještě nezažila tolik připomínek. Nechci mluvit za pedagogy, ale většina přikládá vinu panu Liškovi. Je to mladý člověk, zřejmě má růžové brýle a myslel si, že bude ten nejlepší ministr a jak udělá vše, co chce. Jak se ale ukázalo, pan Liška má mléko na bradě a udělal ve státní maturitě ještě větší zmatek než byl. Viz. odvolání pana Zeleného, od té doby se maturity odvíjeli opět jiným směrem.

4 Lenka Lenka | 14. srpna 2009 v 9:04 | Reagovat

omlouvám se...odvíjely
jsem nemálo rozčilená

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama